REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczęły się w niedzielę  7 kwietnia i trwały do środy 10 kwietnia  włącznie.  Nauki można było wysłuchać na każdej Mszy Św. Specjalne rozważania były dla młodzieży naszych szkół średnich, osobno dla LO i dla ZSZ i „Rolniczka”. W poniedziałek Msza św. z nauką oraz spowiedź była  dla  wiernych   w Śliwniku.  Wtorek i środa to dni przeznaczone na sakrament pokuty.

Przewodnim hasłem było „Drzewo życia”, a nauki głosił ks. Sławek. Rekolekcje były wyjątkowe ze względu na sposób prowadzenia rozważań. Kapłan wprowadzał w tajemnicę zbawienia poprzez obrazowe ukazanie tekstów Biblii i porównanie drzewa życia w rajskim ogrodzie a drzewem krzyża ofiarowanego nam przez Zbawiciela. Ukazał wspaniałe owoce  jakie możemy czerpać z drzewa, na którym złożył Ofiarę sam Chrystus – owoc sakramentu Chrztu św., Pokuty i Eucharystii. Każde rozważanie przypominało nam historię zabawienia zapisaną na kartach Pisma św., do tego przekazana miłym, spokojnym głosem, tak że w świątyni podczas rozważań było niespotykane  wyciszenie pomagające w kompletacji słów kierowanych do wszystkich i zarazem do  każdego z osobna.