V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Dlatego jeszcze raz kierujemy wezwanie do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

2. Droga krzyżowa w piątek:
– dla dzieci o godz. 16:30
– dla dorosłych rano o godz. 8:15, natomiast wieczorem o godz. 17:15 poprowadzi młodzież zgodnie z zaleceniem Ks. Bpa w intencji młodzieży
– natomiast w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17:00.

3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

4. Jak wszyscy wiemy dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. Sławek. Polecajmy go naszym modlitwom prosząc o światło Ducha św. dla niego, a także dla spowiedników. Nauki będą głoszone dzisiaj w czasie każdej Mszy św. i w czasie Gorzkich żali oraz do środy włącznie.

W dni powszednie nauki będą głoszone na Mszach św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, a spowiedź będzie we wtorek i środę od godz. 6:30 i od godz. 16:30.

Natomiast w Śliwniku nauki będą głoszone również w poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 17:00, a spowiedź będzie tego dnia od godz. 16:30.

5. Bardzo prosimy zgłaszać w zakrystii wszystkich chorych, którzy nie mogą skorzystać ze spowiedzi w kościele. Zatroszczmy się o to, aby nasi bliscy-chorzy mogli obchodzić święta Zmartwychwstania Pańskiego pojednani z Bogiem. Księża odwiedzą w najbliższą sobotę od godz. 8:00 tylko tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.

6. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce.

7. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm – na Mszy św. o godz. 13:00 jak zwykle konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę. Natomiast po Mszy św. wieczornej będzie Droga krzyżowa ulicami naszego miasta – zapraszamy do pójścia za Chrystusem młodych i starszych.

8. Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową w całym Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym. W naszej diecezji obchody ŚDM przeżywać będziemy w dwóch odsłonach. W sobotę odbędą się w pięciu miejscach Modlitewne Wieczory Młodych, do udziału w których serdecznie zapraszamy młodzież całej diecezji. Na miejsce takiego spotkania została wybrana także i nasza parafia, dlatego zapraszamy młodzież na Modlitewny Wieczór Młodych, który rozpocznie się w sobotę Mszą św. wieczorną w naszym kościele. Program spotkania jest wywieszony na plakacie.

9. Młodzi ludzie wystąpili do Bpa Diecezjalnego z inicjatywą postu i modlitwy w intencji młodzieży naszej diecezji. Ks. Bp Tadeusz Lityński wskazał piątek przed Niedzielą Palmową jako dzień postu i modlitwy w intencji: „O łaskę żywej wiary da młodzieży i odwagę życia nią na co dzień oraz w intencji tegorocznych maturzystów – o dobre rozeznanie swojego powołania”.

10. W środę 10 kwietnia przypada rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, natomiast w sobotę rocznica zbrodni katyńskiej

11. Spotkanie zelatorów i zelatorek Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

12. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na:
– Trzecie Święto Biblii, które odbędzie się w Seminarium Duchownym w Paradyżu
– Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizuje obóz biblijny dla dzieci w wieku 9-14 lat pod hasłem „ODKRYWCY 2019”.
– Szczegóły dotyczące wszystkich tych i innych wydarzeń znajdują się na stronie internetowej www.ubiblijnieni.pl.

13. W Niedzielę Palmową przy wejściu do kościoła będą do nabycia palmy i baranki wielkanocne wykonane przez dzieci i młodzież ze świetlicy.

14. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.