IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

  1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu jest inna niż pozostałe, zwana jest w tradycji kościelnej niedzielą „laetare”, czyli radości. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcili się w trudnym dziele przemiany serc.

 

  1. Droga krzyżowa w piątek:

          –   dla dzieci o godz. 16:30

          –   dla dorosłych rano o godz. 8:15, a wieczorem o godz. 17:15

          –   w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17:00.

 

  1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

          –   w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania        kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa

          –   spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek  o godz. 16:00 w salce

          –   w piątek adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi  w godzinach  6:30  –  12:00   oraz   15:00  –  do zakończenia Mszy św.

          –   nabożeństwo do Niepokalanego  Serca NMP w sobotę o godz. 8:00

          –   odwiedziny chorych w domach również w sobotę o zwykłej porze.

 

  1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe zostanie odprawiona w naszym kościele 5 kwietnia o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otworzyć się na łaskę uzdrowienia oraz doświadczenie Bożej miłości.

 6.   Przypominamy, że spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa  Ks. Łukasza –  dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do środy włącznie. Starajmy się już dzisiaj tak zaplanować czas rekolekcji, abyśmy mogli korzystać każdego dnia z nauk rekolekcyjnych i przystąpić do Sakramentu Pojednania. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prowadzącym rekolekcje,  o spowiednikach, a także o naszych parafianach, aby dla wszystkich był   to rzeczywiście czas nawrócenia.

 

    8.   X MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w Kęszycy Leśnej rozpocznie się dnia 6 kwietnia o godz. 20:00. Misterium poprzedzone będzie Mszą św. odprawianą o godz. 19:00  w kościele parafialnym.

 

    9.   Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XVIII Nabożeństwie Kalwarii Rokitniańskiej, które odbędzie się w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową – 12 kwietnia 2019 roku w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.  Misterium rozpocznie się o godz. 15:00 Godziną Miłosierdzia w Bazylice. Dalszy program podany jest na plakacie.

 

  1. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowanie wszystkim parafianom  za składaną żywność w sklepach. Dziękujemy także młodzieży za włączenie się do akcji TAK POMAGAM i zbieranie w sklepach darów dla potrzebujących.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne po 15 zł. Pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla rodzin – ofiar wojny w Syrii.