III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

1. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Wielki Post to czas dobrych postanowień: odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma św., na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem.

1. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15, natomiast wieczorem o godz. 17:15.

1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

1. Natomiast w poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia  w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Tych, którzy chcieliby  włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji prosimy o zabranie dzisiaj folderu wyłożonego na stoliku z prasą i przeniesienie jutro na Mszę św. o godz. 18:00 twardej części tego folderu, która znajduje się w środku z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz adresem.

1. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz naszych kapłanów prowadzących rekolekcje w innych parafiach, a także spowiedników i całej parafii, aby czas zbliżających się rekolekcji przyniósł obfite owoce.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Łukasza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

1. W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy w tym czasie działalność „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni  własnemu  losowi…

Prosimy naszych parafian o podzielenie się i wsparcie żywnością potrzebujących.  W  dniach 29 marca w godz. 16:00 – 18:00 oraz       30.03.2019 r. w godz. 10:00 – 17:00 zostanie przeprowadzona przez  naszą młodzież zbiórka żywności pod hasłem : „Tak pomagam”  w następujących sklepach:  „PSS SPOŁEM-SPAR”,  „NETTO”, BIEDRONKI”,  INTERMARCHE”  i  „DELIKATESY CENTRUM” natomiast w niedzielę można przynosić żywność, jak i odzież, które składamy w Kaplicy Krzyża św. w ramach  akcji  „Wielkanocna   zbiórka   żywności”.

1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne po 15 zł. Pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla kolejnych rodzin w Syrii.

1. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 jest spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. wieczornej dla kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza.