II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem  z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15,  a wieczorem dla młodzieży                                                                        i  dorosłych  o godz. 17:15.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Chociaż nie jest to tak zwane „święto nakazane”, to ze względu na uroczystość zachęcamy do udziału we Mszy św., by prosić tego możnego patrona o potrzebne łaski.

 

 1. Spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Rodziców dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 w kościele.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz naszych kapłanów prowadzących rekolekcje w innych parafiach, a także spowiedników i całej naszej parafii, aby czas zbliżających się rekolekcji przyniósł  dla wszystkich obfite owoce.

 

 1. Przypominamy, że rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się w Głogowie w dniach 22 – 24 marca br. W obecnej sytuacji wiele tych par szuka swego miejsca w Kościele, a w swojej złożonej sytuacji nie zawsze mogą znaleźć odpowiednią pomoc. Takie rekolekcje mogą stać się szansą, aby na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Odbędą się w domu „Uzdrowienia Chorych”, koszt 170 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela:  Ks. Rafał Zendran  – tel. 722 322 122.

 

 1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.