I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 1. Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Dziś przypada jego pierwsza niedziela. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa Jana Pawła II: „Rozpoczynający się czas jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi”.

 

 1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:

          –       dla dzieci o godz. 16:30

          –       dla dorosłych rano o godz. 8:15,  natomiast wieczorem dla  młodzieży                                                                                             i dorosłych o godz. 17:15

           –       w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00, natomiast  w  Śliwniku  o    9:15  rano.

 

 1. Kościół w okresie Wielkiego Postu zachęca nas wszystkich do modlitwy, zachowania postu, a także do jałmużny – pamiętajmy o skarbonce „Mój jeden złoty dla najbiedniejszych”, która znajduje się na ostatnim filarze, przy wyjściu głównym z kościoła po stronie przeciwnej niż stolik z prasą.

 

 1. W Wielkim Poście po Komunii św. odmawiamy modlitwę „Oto ja, o dobry Jezu” ponieważ za odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust: w piątek – zupełny, a w pozostałe dni – cząstkowy.

 

 1. We wtorek naszą parafią nawiedzi obraz Św. Józefa Kaliskiego, który przybędzie do nas wieczorem o godz. 17:45 i po powitaniu będzie sprawowana Msza św. dla wszystkich parafian. Natomiast na godz. 20:00 zapraszamy do kościoła tylko mężczyzn, dla których będzie przygotowany specjalny program.

        W środę Msze św. będą odprawiane o godz.  7:00,  9:00   i   11:00 –  dla wszystkich   parafian, a od godz. 6:30 zapraszamy na indywidualną modlitwę do pożegnania, które będzie miało miejsce o godz. 14:30 w kościele.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty, spowiedników i całej naszej parafii, aby czas nawiedzenia oraz zbliżających się rekolekcji przyniósł dla wszystkich obfite owoce.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w grupy i wspólnoty działające w naszej parafii – terminy i miejsca spotkań są wywieszone w gablocie.

 

 1. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się w Głogowie w dniach 22 – 24 marca br. W obecnej sytuacji wiele tych par szuka swego miejsca w Kościele, a w swojej złożonej sytuacji nie zawsze mogą znaleźć odpowiednią pomoc. Takie rekolekcje mogą stać się szansą, aby na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Odbędą się w domu „Uzdrowienia Chorych”, koszt 170 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela:  Ks. Rafał Zendran  – tel. 722 322 122.

 

 1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła do puszek będziemy składać ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.