VIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Mija tegoroczny karnawał i już w tym rozpoczynającym się tygodniu, 6 marca mamy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: niech to będzie dla nas czas powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, rezygnacji z zabaw i dyskotek, ograniczenia oglądania telewizji, a poświęcenia tego czasu bliźniemu, a także Panu Bogu. Niech to będzie również czas konkretnych postanowień dotyczących zmiany swojego życia.                                                             Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

         a/ Msze św. w Środę Popielcową:   7:00,   9:00,   11:00,  

                                                                              16:30 –  dzieci   i    18:00,  

                                                                              w Śliwniku  o  godz.  17:15

          b/ taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

 

 1. Także w Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I niedzielę Wielkiego Postu.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze krzyżowej, która w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek:
 • dla dzieci o godz. 16:30
 • dla dorosłych i młodzieży rano o godz. 8:15   i   wieczorem o godz.  17:15
 • a w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00,   a w Śliwniku o godz. 9:15.

 

 1. Natomiast dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest w naszej tradycji, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Ci, którzy piją, niech w imię Chrystusa ukrzyżowanego walczą ze swoją słabością. Niepijący niech dają świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę wyjątkowo będzie tylko rano o godz. 8:30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca:

          –    Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół                 Paradyża i o powołania kapłańskie

          –    spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Jest organizowana w najbliższy czwartek rano pielgrzymka mężczyzn i także kobiet, do Gostynia i Kalisza, które celem jest przywiezienie obrazu św. Józefa do naszej diecezji. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, ale tylko w poniedziałek.

 

 1. Zgodne z zapowiedzią Bpa Diecezjalnego do naszej parafii przybędzie obraz Św. Józefa 12 marca wieczorem – zapraszamy wszystkich, a szczególnie mężczyzn na wspólną modlitwę. A dzisiaj rozpoczynamy nowennę do św. Józefa, która ma nas przygotować na to ważne wydarzenie.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jak zwykle na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.