VI Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 

  1. W piątek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Święto to jest przede wszystkim okazją do wsparcia modlitewnego każdego następcy św. Piotra, który zgodnie z wolą Chrystusa został wybrany na pasterza całego Kościoła powszechnego.

 

  1. Natomiast w sobotę czcimy św. Polikarpa, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio  od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską.

 

  1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.  Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza  –  również dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

  1. Kandydatów do bierzmowania z grupy Ks. Łukasza zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 18 lutego, br. Nauki będą rozpoczynać się każdego dnia Mszą św.  o godz. 18:00 w kościele, a po jej zakończeniu spotkania odbywać się   będą w salce nad garażami. Zainteresowani powinni zapisać się w zakrystii, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

 

  1. Przypominamy, że grupa biblijna zaprasza na spotkania w środy o godz. 16:00 w salce nad garażami, natomiast spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

          A dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania grup oazowych:

          –       młodzież w piątek o godz. 19:00

          –       dzieci w sobotę o godz. 14:00  w salce nad garażami.

 

  1. W dniach 15 – 17 marca w Zielonej Górze odbędą się III Warsztaty liturgiczno-muzyczne. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się pieśni, ale też nabędą umiejętności w zakresie emisji głosu, śpiewu chóralnego, interpretacji tekstów. Zapisy do 3 marca na stronie  wlm.zgora.pl. Koszt 90 zł. (Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie.)  Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Niedzieli.

 

  1. Wróciła z renowacji figura „Jezusa w kajdanach” – można ją obejrzeć w kaplicy MB Częstochowskiej.