ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH

MSZA ŚW. Z OKAZJI XXVII  ŚWIATOWEGO DNIA CHORYCH. Przypadający tradycyjnie we wspomnienie objawień Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego Światowy Dzień Chorego to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych i cierpiących.

„Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny” – podkreśla Papież Franciszek w orędziu na XXVII Światowy Dzień Chorego. Zwraca w nim szczególną uwagę na znaczenia słowa „dar”. „Darowanie nie utożsamia się z czynnością dawania, ponieważ może być ono tak nazwane tylko, jeśli daje się siebie samego […] Różni się ono od dawania właśnie dlatego, że zawiera dar z siebie i zakłada pragnienie utworzenia więzi” – pisze Ojciec Święty. Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia – napisał Ojciec Święty Franciszek w orędziu z okazji przypadającego 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, XXVII Światowego Dnia Chorego. Jego hasłem są słowa z Ewangelii św. Mateusza „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8).

W naszym kościele Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla chorych została sprawowana w poniedziałek 11 lutego o godz. 9:00. Eucharystię celebrowali: ks. Bartosz i ks. Leon. Msza św. została wzbogacona o indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wszystkich zebranych chorych.