ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

2 lutego obchodzimy  Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwanym Świętem Matki Bożej Gromniczej. Święto to  wspomina pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej Mogliśmy uczestniczyć we Mszy św. o godz. 7:00, 9:00 i 11:00, na którym poświęcone zostały gromnice.

W tym dniu obchodzimy również  Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który ustanowił św. Jan Paweł II w 1997 r. W tym dniu szczególnie warto pomodlić się za tych, którzy swoje życie oddali służbie Panu Bogu. Modlitwa, ewangelizacja i pomoc potrzebującym – to główne zadania osób konsekrowanych. Mamy to szczęście, że w naszej parafii posługują siostry ze zgromadzenia sióstr św. Elżbiety.  Są to: s. Monika, S. Klara i s. Sylwia.