III Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.

 

  1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

 

  1. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00,  11:00 oraz poświęcenie gromnic. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:

     –  w piątek adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godzinach   6:30  –  12:00 

     – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz. 8:00, natomiast odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

        – poniedziałek: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter, Doktor Kościoła;

        – czwartek: św. Jan Bosko, włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich. 

 

  1. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

          –  poniedziałek    –  ul. Waszyngtona  oraz  os. Kościuszki  23 – 24

          –  wtorek              –  os. Kościuszki  25 – 27  i  ul. Dębowa

          –  środa               –  pl. Ewangelicki  oraz   ul. Młynarska, Targowa, Sienkiewicza  i  Żeromskiego

          –  czwartek          –  pl. Kościelny oraz ul. Odrodzenia i Poprzeczna

          –  piątek               –  ul. Rynek, Kasprowicza, I Armii i Bema.

 

7. „Ksiądz  Biskup Tadeusz Lityński przychyla się do prośby Fundacji Shalom i zachęca do zapalenia świecy w oknie naszych domów 27 stycznia    o godz. 18:00, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz, na znak pamięci o wszystkich ofiarach Zagłady.”