V ORSZAK TRZECH KRÓLI

V SZPROTAWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

    6 stycznia odbył się już po raz piąty Orszak Trzech Króli. Hasło przewodnie brzmiało  „Pokój i dobro”.  Orszak przygotował i prowadził ks. Tomasz razem z ks. Łukaszem. Rozpoczął  się Mszą Św. o godz. 13:00. Każdy otrzymał koronę  jako symbol uroczystości  Objawienia Pańskiego.  Msza św. rozpoczęła się procesyjnym wejściem kapłana poprzedzającego postaciami : Maryją i Józefem oraz Trzech Mędrców.   Eucharystię  celebrował ks. Tomasz,  który wygłosił okolicznościowe kazanie. Główną myślą rozważań był pokłon jaki Królowie  oddali   Jezusowi w betlejemskiej szopce. W prowadzonym dialogu z uczestnikami Eucharystii celebrans nadał znaczenie symboli jakie nieśli w darze Trzej Mędrcy: złoto – jako dar od nas dla potrzebujących, mirra – jako lek leczący duszę, kadzidło –  Bóg ponad wszystko.  Po zakończeniu Eucharystii  wyruszyliśmy  w orszaku  ulicami naszego  miasta  do żłóbka znajdującego się na placu przed ratuszem.  Na czele orszaku za Betlejemską Gwiazdą niesioną przez ministranta  szła  Święta Rodzina i za nimi Trzej Królowie. Kiedy orszak śpiewając kolędy (akompaniował na gitarze ks. Tomasz, śpiewy prowadziła  Katarzyna) dotarł do żłóbka,  znajdującego  się  na placu przed ratuszem,  Królowie złożyli hołd i wręczyli swoje dary . Na zakończenie podziękował uczestnikom ks. Łukasz.