Objawienie Pańskie – ogłoszenia

  1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela.

 

  1. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

 

  1. Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 13:00.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Warto w tym dniu zastanowić się nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia oraz zdać sobie sprawę, że poprzez chrzest każdy z nas stał się nowym stworzeniem, powołanym do nowego, świętego życia.

 

  1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

        poniedziałek  –     ul. Ciszowska, Jasna, Wyspiańskiego, Parkowa i Porzeczkowa                                   

       wtorek         –       Polkowiczki oraz ul. Kwiatowa i Konopnickiej   6 – 34

       środa           –       ul. Konopnickiej  35 – 37,   Krasińskiego  i  pl. Młodych                                    

       czwartek     –       ul. Sobieskiego 

       piątek          –       ul. Lotników  oraz  os. Słoneczne      1  – 3

       sobota         –       os. Słoneczne   4  – 11.  

 

  1. W czasie kolędy biuro parafialne czynne będzie:

          –   czwartek                  10:00        –      11:00     

          –   sobota                      16:00        –       17:00.

 

  1. Przypominamy, że kolęda rozpoczyna się:

          –       od poniedziałku do piątku o godz. 15:30

          –       w soboty o godz. 10:00.

 

  1. Nauki przed Chrztem św. dzisiaj o godz. 17:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

  1. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru „Unisono” z Uniwersytetu III Wieku w Szprotawie – dzisiaj po Mszy św. wieczornej    o godz. 18:00 w kościele.

 

  1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace renowacyjne prowadzone przy ołtarzu głównym. Dlatego składamy serdeczne podziękowanie za każdą złotówkę składaną na ten cel na tacę i w czasie kolędy.