Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia

 1. Dzisiaj wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.

 

 1. Przed nami ostatnie godziny 2018 roku. Jutro, w wieczór świętego Sylwestra zgromadzimy się o godz. 17:00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

 

 1. We wtorek „Nowy Rok” uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy składać sobie nawzajem życzenia. Dzielmy się z bliźnimi naszym prawdziwym bogactwem: serdecznością, dobrocią i darem przebaczenia. Kościół wskazuje nam tego dnia na Maryję, Matkę Boga. W  Jej  dłonie   możemy  złożyć  naszą  przyszłość  w  czasie  Mszy św.:  które będą odprawiane jak w każdą niedzielę  –   nie  będzie  tylko  Mszy św.  rano  o   7:00                                                         
 •   w szpitalu o godz. 7:30
 • w Śliwniku o godz. 9:30 .

                               

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli: w tym dniu poświęca się kadzidło i kredę. Poświęcona kreda   służy do wypisania na drzwiach mieszkań symbolu i znaku K + M + B  wraz z datą bieżącego roku. Znaki te świadczą, że mieszkanie na drzwiach, którego zostały wypisane należy do rodzin katolickich, pragnących żyć w Nowym Roku pod znakiem błogosławieństwa Bożego. Taca przeznaczona jest na cele misyjne.

 

 1. W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszych parafiach szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, by Dobra Nowina o zbawieniu dotarła na wszystkie krańce świata – do wszystkich ludzi.

 

 1. Po raz piąty 6 stycznia, nasza parafia organizuje przemarsz   orszaków królewskich ulicami miasta pod hasłem „Pokój i dobro”. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym orszaku. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 13:00, a po jej zakończeniu wyruszymy w barwnym orszaku od żłóbka do żłóbka. Zachęcamy wszystkich małych i dużych     do wspólnego świętowania oraz przebrania się za różne postaci: aniołów, pasterzy, króli, Świętej Rodziny, itp. 

 

 1. Spotkanie opłatkowe dla „Nadzwyczajnych szafarzy” oraz starszych lektorów i lektorek czytających w czasie Mszy św. w naszej parafii będzie dzisiaj o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa
 • w piątek przez cały dzień adoracja Najśw. Sakramentu
 • ze względu na kolędę okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 • nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 8:00 rano.

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 • poniedziałek  –     Kartowice od godz. 10:00
 • środa     –       Piastowskie oraz ul. Robotnicza i Waryńskiego
 • czwartek  –    3-go Maja, Dąbrowskiego, Spokojna i Sikorskiego
 • piątek   –       Krótka, Paderewskiego i Witosa
 • sobota   –   Henryków, ul. Henrykowska, Różana, Szpitalna i Owocowa. 
 •             
 1. Przypominamy, że kolędę rozpoczynamy:
 • w dni powszednie od godz. 15:30, a w soboty od godz. 10:00.

 

 1. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne będzie:
 • w czwartki 10:00   –   11:00    i      w soboty 16:00   –   17:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę nauki przed Chrztem św. o godz. 17:00 w salce w Domu Katechetycznym.