IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera na bezpośrednie oczekiwanie na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę, by i dla nas także Chrystus się narodził. Okazja do spowiedzi dzisiaj w czasie każdej Mszy św. i  jutro  do    10:00 !

 

 1. Jutro w wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz… niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych i ciężko strapionych. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – wszak pójdziemy na Pasterkę powitać Nowonarodzonego.

 

 1. Pasterka – poniedziałek:     w naszym kościele o godz.  22:00    i    24:00

                                                                 w szpitalu o godz.  21:00

                                                                 w Śliwniku o godz.   22:00.

                                 Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka.

 

 1. We wtorek uroczystość Narodzenia Pańskiego –  Bóg przychodzi do swoich, do tych, których ukochał, by wyjednać im zbawienie. Przeżyjmy te święta w gronie rodzinnym śpiewając kolędy i dzieląc się wzajemnie dobrocią i życzliwością:        
 • Msze św. według porządku niedzielnego –  nie będzie Mszy św. o godz. 7:00   i w szpitalu,  a taca przeznaczona będzie na renowację ołtarza głównego;
 • w Śliwniku Msza św. będzie o  9:30.

 

 1. W środę 26 grudnia uroczystość Św. Szczepana, Męczennika. Niech przykład Św. Szczepana pomoże nam dostrzec jak wielką wartość dla chrześcijanina ma życie   z Chrystusem.     

         Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, a taca przeznaczona jest na Katolicki                 Uniwersytet Lubelski  i  Fakultet Filozoficzno-Teologiczny.

 

 1. Natomiast w sobotę przypada św. Tomasza Becketa, patrona Ks. Tomasza – składając jemu już dzisiaj najlepsze życzenia z okazji imienin, zdrowia, wielu łask i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej w działaniach jakie podejmuje na rzecz parafii i naszej diecezji. Pamiętajmy także o nim w naszej modlitwie, szczególnie  w sobotę w czasie Mszy św.  o godz. 9:00.

 

 1. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają jeszcze przypadające święta:
 • w czwartek – wspominamy św. Jana Apostoła, Ewangelistę;
 • w piątek – wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych ;
 • w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny   –    niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

 

 1. Spotkanie zelatorów i zelatorek Żywego Różańca w czwartek o godz. 16:00 w salce, natomiast w przyszłą niedzielę spotkanie opłatkowe dla Nadzwyczajnych Szafarzy oraz Starszych Lektorów i Lektorek w salce o godz. 16:30.

 

 1. W pierwszy i drugi dzień świąt oraz w Nowy Rok autobus do Nowej Koperni i Puszczykowa przyjedzie jak zwykle.

 

 1. W piątek w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy,   do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach dotyczących naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na renowację ołtarza głównego w naszym kościele. Prosimy, aby stół był nakryty białym obrusem, na stole krzyż i zapalone świece. Starajmy się duchowo przygotować  do odwiedzin duszpasterskich przez udział w tym dniu we Mszy św.  Plan kolędy w gablocie i na stronie internetowej.

 

 1. Kolędę będziemy rozpoczynać:
 • w dni powszednie od godz. 15:30
 • w soboty od godz. 10:00.

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 • piątek –  Akacjowa, Kasprzaka, Kościelna, Kraszewskiego, Legnicka, Miłosza, Pogodna,             Powstańców Warszawskich, Reja, Wesoła i Wieniawskiego;
 • sobota –         Nowa Kopernia   i   Śliwnik  oraz  osiedle Nowa Kopernia.

 

 1. W Śliwniku aż do Środy Popielcowej nie będzie Mszy św. w piątki.

 

 1. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne będzie:
 • w czwartki 10:00   –   11:00      i        w soboty     16:00   – 17:00.

 

 1. Nasza parafia po raz V organizuje Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu przez przebranie się w stroje króli, pasterzy i aniołów.

 

 1. Przychylając się do prośby wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana bp Tadeusz Lityński zdecydował o podjęciu w diecezji inicjatywy uczczenia 100 rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, którego sukces zadecydował o kształcie odrodzonej w 1918 r. Polski.  Upamiętnienie tej ważnej także dla naszego regionu rocznicy polega na uruchomieniu kościelnych dzwonów 27 grudnia br.   o godz. 16:40,   czyli w godzinę wybuchu powstania.

 

 1. Parafia św. Rodziny w Wiechlicach zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu  Haliny Benedyk, który odbędzie się dnia 30 grudnia 2018 roku o godz. 17:00.

 

 1. W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta RP dzisiejszej niedzieli Dniem Żałoby Narodowej w Polsce, dlatego na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Anioł Pański w intencji górników, którzy zginęli na skutek wybuchu metanu w kopalni Karvina, a także w intencji ich rodzin.