III Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

 

 1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

 

 1. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej i dlatego zapraszamy:
 • dzieci wraz z rodzicami od poniedziałku do środy na godz. 16:30, natomiast w czwartek i  piątek na godz. 17:30;
 • młodzież i dorosłych codziennie do soboty włącznie o godz. 7:00 rano.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje adwentowe w naszej parafii – pamiętajmy w naszych modlitwach o rekolekcjoniście i spowiednikach oraz prośmy o owoce dla całej parafii. Starajmy się tak zaplanować nasze prace i zajęcia, abyśmy w poniedziałek, wtorek i środę mogli uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.

          Nauki będą głoszone w dni powszednie  o  godz.  7:00,  9:00  i  o godz. 18:00.

         Natomiast spowiedź będzie we wtorek i środę:

 • dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00
 • dla dorosłych rano od godz. 6:30 – 10:00 i wieczorem od godz. 16:30
 • w Śliwniku w piątek od godz. 16:30.

 

 1. Odwiedzimy chorych w domach z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w sobotę od godz. 10:00 rano – prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych chorych w zakrystii.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.

 

 1. Również dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a także ich animatorów z grupy Ks. Bartosza – po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Biuro parafialne w czwartek wyjątkowo nie będzie czynne.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla Kościoła na Wschodzie – zebraliśmy 1900 zł – i  dzisiaj na Dom Księży Emerytów.

 

 1. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej diecezji przygotowało układanki logiczne i quizy z dziedziny liturgii w formie aplikacji mobilnej, o nazwie LITURGIAQUIZ. Aplikacja jest skierowana do wszystkich: chłopców i dziewcząt, kobiet i mężczyzn, dzieci, młodzieży i dorosłych, dla których życie liturgiczne jest ważne i chcieliby poszerzyć swoją znajomość tej dziedziny. To dobra zabawa, przez którą można poznacie wiele ciekawych i nowych zagadnień z zakresu liturgii. Jest też to dobry prezent pod choinkę. Serdecznie zapraszamy do korzystania, a szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. We wtorek został całkowicie rozebrany ołtarz główny w naszym kościele – dzięki dużej pomocy firmy Pana Kubika. Powróci dopiero w listopadzie w przyszłym roku, ale już po renowacji. Na ten czas otrzymaliśmy w prezencie od Firmy Graffiti – państwa Grabowskich – „nowy ołtarz”, który będzie nam służył do powrotu naszego. Bóg zapłać za okazaną pomoc i niezwykły prezent.