IV GMINNO- PARAFIALNY JARMARK BOŻONARODZENIOWY

W sobotę 8 grudnia 2018 roku, w godzinach od 10.00 do 15.00 na Rynku w Szprotawie – Przy Ratuszu odbył się już IV Gminno- Parafialny Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark został otwarty przez ks. Tomasza  następującymi słowami: „Bóg przychodzi do nas po to, żeby  objawić nam swoją twarz. Niech Pan nas Błogosławi, wspiera nas. Niech ten czas będzie dla nas  czasem radości, czasem wspólnoty, czasem objawiania Miłości Boga i człowieka.”  Jarmark otworzył także Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik.

W Jarmarku wzięło udział wiele szkół, stowarzyszeń, przedszkoli i różnych jednostek społecznych jak sołectwa czy inne. Celem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest aby społeczność parafii, gminy i okolicy odnalazła istotę świąt, która nie polega tylko na zakupach. Wspólna modlitwa, kolędy, Jasełka, śpiewy dzieci ,dorosłych i oczywiście nabywanie cudownych rękodzieł lokalnej społeczności. Kolejny już raz, w klimacie świątecznym, każde wystawione stoisko, pokazuje jak wielkie bogactwo talentu, kunsztu i arcydzieł tkwi w sercach ludu szprotawskiej ziemi.