II Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

 

 1. W ubiegłą niedzielę Chrystus zachęcał nas do czuwania. Nasze ranne wstawanie na „Roraty” jest jednym ze znaków tego czuwania. Przypominamy, że „Roraty” w naszym kościele są odprawiane:
 • dla dzieci wraz z rodzicami od poniedziałku do piątku o godz. 17:30
 • dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 7:00 rano.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada kolejny Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na pomoc dla katolików na Wschodzie.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w czwartek św. Łucja dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii;
 • w piątek – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, doktor Kościoła.

 

 1. W czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 17:30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Spotkanie członków Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00.

 

 1. Kandydatów bierzmowania – grupa Ks. Łukasza –  zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 17:00 w kościele.

 

 1. Natomiast spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania, a także ich animatorów z grupy Bartosza –  zapraszamy na spotkanie również w przyszłą niedzielę     po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na renowację ołtarza głównego.

 

 1. Serdeczne dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie żywności dla potrzebujących w czasie zbiórki w sklepach w sobotę 8 grudnia. Bardzo serdecznie dziękujemy księżom i katechetom, a przede wszystkim naszej młodzieży za włączenie się do akcji i zbieranie w sklepach darów dla potrzebujących. To dzięki ich zaangażowaniu zebraliśmy więcej żywności niż poprzedniego roku.

 

 1. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami – seniorami.   Taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów.

 

 1. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, natomiast świece wigilijne są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła:
 • małe po 6 zł,
 • duże po 13 zł.

 

 1. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się w przyszłą niedzielę, tj. 16 grudnia rekolekcje adwentowe – pamiętajmy w naszych modlitwach o rekolekcjoniście i spowiednikach oraz prośmy o owoce dla całej parafii. Starajmy się tak zaplanować nasze prace i zajęcia, abyśmy każdego dnia mogli uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych i skorzystać z sakramentu pojednania.