ROZPOCZYNAMY ADWENTOWE OCZEKIWANIE

2grudnia 2018 roku  rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania oraz na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy z lampionami:

dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:30

młodzież i dorosłych codziennie rano o godz. 7:00.

Warto postarać się o adwentowy wystrój mieszkań i domów, który codziennie będzie przypominał o czuwaniu. Istnieje piękny, rzadko już praktykowany zwyczaj zawieszania na drzwiach wieńców oznaczających gotowość na przyjęcie przychodzącego Pana. W mieszkaniach postawmy wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu.

Można wspomóc dzieło Caritasu kupując adwentowe świece oraz świąteczne ozdoby wykonane przez dzieci ze świetlicy Caritas.