I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

 

 1. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania oraz na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

 

 1. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy z lampionami:
 • dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:30
 • młodzież i dorosłych codziennie rano o godz. 7:00.

 

 1. Warto postarać się o adwentowy wystrój mieszkań i domów, który codziennie będzie przypominał o czuwaniu. Istnieje piękny, rzadko już praktykowany zwyczaj zawieszania na drzwiach wieńców oznaczających gotowość na przyjęcie przychodzącego Pana. W mieszkaniach postawmy wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu.

 

 1. W okresie Adwentu Msza św. wieczorna od poniedziałku do piątku będzie odprawiana o godz. 17:30, a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w środy o godz. 17:00.

 

 1. We wtorek – wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy, natomiast czwartek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętajmy o tych, którzy obdarują nas upominkami. A dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz rodziców modlących się za dzieci, a spotkanie Przyjaciół Paradyża o g. 16:00;
 • w piątek całodzienna adoracja i okazja do spowiedzi w godzinach 6:30 – 12:00  oraz  15:00  –  18:30.

 

 1. W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny – zachęcamy do udziału we Mszy Świętej.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, a także przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na pomoc dla Kościołów na Wschodzie.

 

 1. Od dzisiaj będą do nabycia w zakrystii opłatki wigilijne – ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace renowacyjne ołtarzu głównego, natomiast przy wyjściu z kościoła świece wigilijne –  małe po 6 zł,  a duże po 13 zł.

 

 1. Świąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „POMAGAM” odbędzie się w sobotę 8 grudnia, br. w następujących sklepach: dwie BIEDRONKI, INTERMARCHE, NETTO i DELIKATESY CENTRUM oraz w sklepie „Społem – SPAR”. Za złożone dary już dzisiaj składamy w imieniu potrzebujących Bóg zapłać!

 

 1. „Każde Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie lub te, które są chętne, a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy na badanie mammograficzne 5.12.br., do Mammobusa koło ratusza.

 

 1. Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w najbliższą sobotę o g. 10:00 na placu przed ratuszem – zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego.