Niedziela Chrystusa Króla – ogłoszenia

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to już ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, On jest Panem całego stworzenia, ku Niemu wszystko podąża i dzięki Jego zbawczej męce i zmartwychwstaniu ma udział w życiu wiecznym.

 

 1. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto naszego Seminarium Duchownego –   pamiętajmy o modlitwie za kleryków i profesorów. Bóg zapłać za ofiary złożone tacę na utrzymanie Seminarium.

 

 1. Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się wiernemu, który w uroczystość Chrystusa Króla odmówi publiczne akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

 

 1. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wieniec adwentowy i świeca roratnia będą nam towarzyszyć przez najbliższe cztery niedziele, kierując nasze myśli ku tajemnicy przyjścia Boga na świat. Byłoby dobrze, aby także w naszych domach pojawiły się takie wieńce adwentowe z czterema świecami. Przygotujmy nasze serca na to radosne spotkanie.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:
 • nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 8:00;
 • odwiedziny chorych w domach w sobotę o zwykłej porze.

 

 1. Przypominamy, że spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Łukasza – dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

 1. Wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie spotkania grupy biblijnej.

 

 1. Na stoliku z prasą są do nabycia diecezjalne kalendarze na nowy rok 2019 :
 • wielostronicowe po 5 zł
 • jednostronicowe po 1 zł

 

 1. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii opłatki wigilijne – ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

 

 1. Natomiast świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane przy wyjściu z kościoła:
 • małe po    6  zł, 
 • duże po  13  zł.

 

 1. W sobotę 8 grudnia w Rokitnie, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ks. biskup Stefan Regmunt o godz. 11:00 w Bazylice celebrować będzie Mszę Świętą, w czasie której lekarze ginekolodzy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ginekologów Chrześcijańskich powierzą siebie i swoją zawodową działalność Niepokalanej. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich, którzy pragną wesprzeć ich duchowo. Podczas tej uroczystej Eucharystii pragniemy dziękować Bogu za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i za każde uratowane przez tę krucjatę istnienie. Zapraszamy do Rokitna wszystkich, którzy złożyli deklarację Duchowej Adopcji oraz obrońców życia.