XXXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejsze czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła –  i jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie       będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

 

 1. W środę w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie  i naukę. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać  w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

 1. Przyszła niedziela to także Patronalne Święto Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca, którą będzie zbierał kleryk z Paradyża przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
 • w czwartek – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

 

 1. Spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Natomiast spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa Ks. Łukasza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę na czuwanie nocne 8 grudnia. Wyjazd 8 grudnia o godz. 8:00 rano – zbiórka koło Domu Kultury, a koszt wynosi 90 złotych. Zapisy chętnych do udziału w pielgrzymce w zakrystii.

 

 1. Przypominamy, że :
 • dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św.  po Mszy św. o godz. 13:00 w kościele;
 • również dzisiaj będziemy się modlić za wszystkich  zmarłych parafian na cmentarzu już o godz. 15:30 ze względu na szybko zapadające ciemności. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Pana, a szczególnie tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy;
 • natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa Bartosza  –  także dzisiaj po Mszy św. wieczornej.