XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym.

 

  1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

          –     w poniedziałek:  święty Jozafat,  apostoł jedności Kościoła na kresach ;

          –   we wtorek: święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn. Święto Pierwszych Męczenników  Polski z początku XI wieku –  Patronów diecezji. Krew ich przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie;

          –   w sobotę: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Po śmierci męża została   tercjarką franciszkańską i poświęciła się bez reszty ubogim. To Patronka Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety pracujących od wielu lat w naszej parafii – w modlitwie prośmy o liczne i święte powołania do tego zgromadzenia.

 

  1. W środy od tego tygodnia będzie odprawiana nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 830 i  o godz. 1730.

 

  1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1300 w kościele.

 

  1. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza – także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15:30 na cmentarzu będziemy się modlić za wszystkich  zmarłych naszych parafian, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy.