PARAFIALNY KLUB SENIORA W ŚWIERADOWIE ZDRÓJ

W dniu 17.10.2018 r. po porannej Mszy św. członkowie Parafialnego Klubu Seniora wyjechali na wycieczkę do Zamku Czocha i Świeradowa Zdrój. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Czocha w miejscowości Leśna. Zamek położony jest nad zalewem Leśnieńskim i służy jako warownia graniczna. Poznaliśmy historię tego urokliwego miejsca które oprócz wartości historycznej służy również jako miejsce kręcenia filmów. W drodze do Świeradowa zatrzymaliśmy się w Czerniawie Zdroju w Czarcim Młynie- podróż „od ziarenka do bochenka”, które zaczyna się w sali z oryginalnymi maszynami młyńskimi z 1890 r. oraz repliką koła wodnego mierzącego 6 metrów.

Podczas zwiedzania wysłuchaliśmy historii o tym, jak produkowana była mąka, oraz zabytkowy piec chlebowy, przepiękną Salę Biesiadną, w której mogliśmy skosztować chleba z masłem. Dojechaliśmy do Świeradowa Zdroju-i tam wjazd gondolą na szczyt Stóg Izerski 1107m n.p.m. Spacer po górach przy pięknej pogodzie i smaczny obiad. Po powrocie ze szczytu udajemy się do uzdrowiskowej miejscowości – dzbanuszek uzdrowiskowej wody która poprawi zdrowie, najdłuższa w Sudetach hala spacerowa, park zdrojowy i kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Po długim spacerze chwila relaksu w grocie solnej- dzięki mikroklimatowi panującemu w grocie  mogliśmy się poczuć jak nad morzem. Wycieczka udana  🙂  🙂  🙂