XXXI Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. W piątek obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i za cały Kościół.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Narodowe Święto Niepodległości – 100 rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem wojska będzie odprawiona w naszym kościele  o godz.  1800  –   zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić jeszcze od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 8:15  i  17:15  –  oraz przez  dwie najbliższe niedziele. Ze względu na Mszę św. w intencji Ojczyzny wypominki w przyszłą niedzielę z godziny 18:00 będą czytanie w niedzielę 18 listopada o godz. 18:00.

 

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe zostanie odprawiona w naszym kościele 9 listopada o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otworzyć się na łaskę uzdrowienia oraz doświadczenie Bożej miłości.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej w środę o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Natomiast spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek w salce nad garażami o godz. 16:00.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu w czwartek wyjątkowo nie będzie czynne.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

 

 1. Nowy cykl nauk przed chrztem – ostatni już przed świętami –   rozpocznie się  dzisiaj o godz. 1700 w salce nad garażami.

 

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza w dniu 11 listopada wszystkich diecezjan na uroczystości odpustowe ku czci św. Marcina:

          Plan uroczystości :

          8:00 – Msza św.

        12:00 – Msza św. z procesją, występ młodzieży z parafii pw. św. Anny w Jordanowie, poczęstunek

        14:15 – Przedstawienie teatru „Zdumienie” – Czekając na Godota – koncert religijny Przemysława Szczotko.

 

 1. Na dzisiejszą niedzielę Episkopat Polski skierował do nas list pasterski z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym m.in. czytamy:  Drodzy Siostry i Bracia! Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród. W pamiętnym listopadzie 1918 r. wielcy przywódcy narodu oraz zwykli Polacy stanęli razem do budowania niepodległej Rzeczypospolitej w historycznej chwili danej przez Boga. Niepodległość odzyskana 100 lat temu nie jest dana Polskiemu Narodowi raz na zawsze. Wymaga ona od każdego pokolenia Polaków troski o Ojczyznę. Obchodzona rocznica skłania nas     do refleksji nad obecnym stanem Polski i zagrożeniami dla jej suwerennego bytu. Modląc się dzisiaj o Boże błogosławieństwo dla wolnej i niepodległej Ojczyzny, oddajemy się kolejny raz Jasnogórskiej Pani, Królowej Polski. Prośmy Ją przede wszystkim o matczyną opiekę dla sprawujących władzę   w naszej Ojczyźnie i wszystkich obywateli, zatroskanych o dobro wspólne. Cały teks listu jest zamieszczony stronie internetowej: www: episkopat.pl