XXX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Powszechność Kościoła przejawia się w tym, że każdy z nas żyje w jakimś lokalnym Kościele… Dziś we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest „rocznica poświęcenia własnego kościoła”. Każda świątynia w ciągu roku obchodzi uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona, najczęściej połączony z odpustem parafialnym, i dzień konsekracji, to znaczy oddania na wyłączną własność Bogu, by był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Pamiętajmy o naszym kościele! Do tego miejsca każdego    dnia przyzywa Jezus, by karmić nas swoim słowem i Ciałem.

 

 1. Jutro rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje dla dzieci, dlatego też Msza św. z godz. 9:00 będzie odprawiana od poniedziałku do środy o godz. 8:00 rano.

 

 1. Kończymy różańcowy październik – zapraszamy na ostatni już Różaniec:

          –    dzisiaj o godz. 17:00,  a w poniedziałek, wtorek i środę tylko  o godz. 17:15.

 

 1. W czwartek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.  

     –    Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00,  8:30,  10:00   i    o  godz.  18:00

     –    w Śliwniku o godz. 9:30,   a w szpitalu o godz. 7:30                          

     –    procesja na cmentarzu rozpocznie się o godz. 11:30 przy bramie,  po jej  zakończeniu około  godz.  12:13  Msza św.  na  cmentarzu  za  zmarłych

–    starajmy się wszyscy zgromadzić na cmentarzu już o godz. 11:30, zachęćmy naszych bliskich i krewnych, aby wszyscy przybyli na cmentarz przed rozpoczęciem procesji, abyśmy mogli czynnie w niej uczestniczyć, a szczególnie we Mszy św.  i  modlić się za naszych bliskich zmarłych         

–    taca zbierana na cmentarzu będzie przeznaczona na renowację ołtarza głównego.

 

 1. W piątek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

          Modlitwy za zmarłych na cmentarzu będą o godz. 16:00, w czasie których będziemy się modlić za      wszystkich zmarłych naszych parafian, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W sposób szczególny na to nabożeństwo zapraszamy rodziny, krewnych i przyjaciół tych osób.

 

 1. W listopadzie pamiętamy o zmarłych. Skarbiec Kościoła jest bogaty w różnorakie formy tej modlitewnej pomocy, którą niesiemy zmarłym. Za najlepszą z nich uważa się Msze gregoriańskie – trzydzieści Mszy św. sprawowanych w intencji zmarłego dzień po dniu. W intencji zmarłych można ofiarować też odpust. Do innych form pomocy zmarłych należą „wypominki”. Sens „wypominek” polega na tym, że w modlitwie za zmarłych uczestniczy cała wspólnota, a Kościół jest dobrą matką, która pamięta o wszystkich dzieciach.  A także odpust zupełny: „Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada  i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”. Przyjdzie w końcu taki czas, że i my będziemy potrzebowali podobnej pomocy.

 

 1. Wypominki za naszych zmarłych składamy do skarbony przy stoliku z prasą,    a także w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy bramie wejściowej od godz. 10:00 do rozpoczęcia procesji.

 

 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w kościele :

          –         przez trzy pierwsze niedziele listopada w czasie Mszy św. zamiast kazania

          –         w dniach 2 i 5 – 9 listopada: codziennie rano o godz. 8:15 i o godz. 17:15       

          –         wypominki czytane będą zgodnie z datą i godziną, natomiast pozostałe bez daty będą czytane  w dniach 5 – 9 listopada w czasie Różańca św.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

          –         w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i Wspólnoty Krwi Chrystusa;

          –         okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek w godzinach 6:30 – 12:00 i 15:00 – 18:30. Skorzystajmy ze spowiedzi i ofiarujmy Komunię św. za naszych zmarłych;

          –         w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Nowy cykl nauk przed chrztem – ostatni już przed świętami – rozpocznie się   w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w korowodzie świętych 31 października w naszej parafii. Program uroczystości jest następujący. Od 16:30 – dzieci i młodzież przebrani za anioły i świętych będą rozdawać cukierki osobą spotkanym w centrum naszego miasta. Centralnym wydarzeniem uroczystości będzie Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. udamy się w uroczystym korowodzie ulicami naszego miasta, w którym będą nam towarzyszyć relikwie świętych. Zakończenie około 19:30 na placu przy ratuszu wspólną zabawą. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Od I niedzieli listopada powraca autobus do Nowej Koperni i Puszczykowa.