XXIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne, za które serdeczne dziękujemy.

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła:

          –         dzieci codziennie od wtorku do czwartku o godz. 16:30

          –        młodzież i dorosłych codziennie o godz.  8:15    i    17:15

          –         w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. Dzisiaj wyjątkowo nie będzie Różańca w kościele, natomiast wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – to także dzień imienin Biskupa Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca –  wypominki składamy do skarbony przy wejściu głównym do kościoła. Karki są wyłożone na stoliku przy wyjściu głównym z kościoła.

 

 1. Grupa biblijna w okresie jesienno-zimowym, tzn. już od tego tygodnia będzie miała spotkania w środy o godz. 16:00 w salce nad garażami. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać treści Pisma św. zapraszamy na te spotkanie.

 

 1. Natomiast Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkania w każdy trzeci czwartek miesiąca do salki w Domu Katechetycznym. Wyjątkowo w tym miesiącu spotkanie będzie w najbliższy czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Przypominamy, że kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Łukasza – w piątek o godz. 18:00 w kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w

 

 1. Zespół Szkół Centrum  Kształcenia Rolniczego w Henrykowie zaprasza wszystkich, seniorów, emerytowanych nauczycieli, absolwentów oraz dzieci i młodzież naszego miasta do udziału w akcji Miodowa Jesień, która odbędzie się w czwartek, tj. 25 października w godzinach od 11:00 do 13:00. Zaplanowane zostały ciekawe wykłady i prezentacje na temat pszczelarstwa, pokazy różnych rodzajów miodu i sprzętu pszczelarskiego.

 

 1. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w korowodzie świętych 31 października w naszej parafii. Program uroczystości jest następujący. Od 16:30 – dzieci i młodzież przebrani za anioły i świętych będą rozdawać cukierki osobą spotkanym w centrum naszego miasta. Centralnym wydarzeniem uroczystości będzie Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. udamy się w uroczystym korowodzie ulicami naszego miasta, w którym będą nam towarzyszyć relikwie świętych. Zakończenie około 19:30 na placu przy ratuszu wspólną zabawą. Dla dzieci i osób przebranych przewidziane są nagrody i słodkie niespodzianki. Dla wszystkich słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości i do przebrania się za świętych.

 

 1. Na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1900 zł. Natomiast na nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu  3150 zł.  Bóg zapłać za złożone ofiary !