XVIII DZIEŃ PAPIESKI

14 października 2018 roku obchodziliśmy XVIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”,  a we wtorek 16 października będziemy wspominać  40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Przed każdą Eucharystią mogliśmy wysłuchać i rozważać  na nowo nauczanie św. Jana Pawła II.  Po Mszy św. o godz. 11:30 zebraliśmy się wraz z kapłanami na modlitwie przed pomnikiem św. Jana Pawła II.  Pod przewodnictwem ks. Tomasza i ks. Łukasza została wraz z wiernymi odmówiona Litania do św. Jana Pawła II  oraz zostało zapalonych 18 zniczy symbolizujących XVIII Dzień Papieski. Została także  przeprowadzona ogólnopolska zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Nadal budujmy żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać.