XXVIII Niedziela zwykła -ogłoszenia

 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy 18 Dzień Papieski, a we wtorek będziemy wspominać  40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać szczególnie dzisiaj składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

 1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwa różańcowe:

          –         dzieci od wtorku do czwartku o godz. 16:30

          –         młodzież i dorosłych codziennie  o  godz.   8:15    i    17:15

          –         w niedziele o godz. 17:00.   

 

 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

 

 1. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

 

 1. Czwartek to także dzień imienin Ks. Łukasza – składając jemu już dzisiaj najlepsze życzenia, zdrowia, wielu łask i Bożego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Wniebowziętej w działaniach jakie podejmuje na rzecz naszej parafii, ale też i diecezji. Pamiętajmy także o nim w naszej  modlitwie,  szczególnie  w czwartek w czasie Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam jeszcze:

          –         w poniedziałek:  św. Teresa od Jezusa, hiszpańska mistyczka, odnowicielka zakonów karmelitańskich;

          –         we wtorek:  św. Jadwiga Śląska, żona księcia Henryka Brodatego, jako wdowa został mniszką, patronka Śląska;

          –         w środę:     św. Ignacy Antiocheński, uczeń i następca św. Piotra;

          –         w piątek:   bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, który w swoim   życiu realizował myśl: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”;

          –         w sobotę:   św. Jan Kanty, kapłan i profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

         

 1. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą na tacę będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się  w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich oraz duchownych.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Procesja w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu rozpocznie się jak zwykle przy bramie o godz. 11:30, a po jej zakończeniu około godz. 12:13 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych.  

 

 1. „Jest rzeczą świętą i chwalebną modlić się za zmarłych” – pamiętajmy    o wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki wraz z ofiarą składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj otrzymamy kartki na wypominki na niedziele, natomiast na dni powszednie będą wyłożone na stoliku w poniedziałek.