XXVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Od jutra przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszej rodziny, narodu i całego Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny! Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i we wspólnotach rodzinnych.

 

  1. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową:

          –   dzieci:  wtorek, środa i czwartek o godz. 16:30

          –   młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz.  8:15  i   17:15   

          –   w niedziele o godz. 17:00.

 

3.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

     –   czwartek:  Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie, a spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 16:30 w salce;

     –  piątek:  adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień, natomiast okazja do spowiedzi od godz. 6:30 – 12:00 i  15:00 – 18:30  oraz w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pojednania;

–   sobota:     nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP  o godz. 8:00 oraz odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

  1. Również w tym tygodniu przypada :

          –    we wtorek:  Świętych Aniołów Stróżów

          –   w czwartek: św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, klarysek

          –    w piątek:  św. Faustyna Kowalska apostołki Bożego Miłosierdzia

          –    w przyszłą niedzielę:  NMP Różańcowej.    

 

  1. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę za nasze dzieci i młodzież. Modlimy się w swoich domach, jedną dziesiątkę różańca dziennie, każdy o porze, która najbardziej mu odpowiada. Jeżeli ktoś pragnie włączyć się w tą formę troski o nasze dzieci to zapraszamy na spotkanie  w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do salki nad garażami.

 

  1. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 13 października br., w sobotę – Mszą św. o godz. 9:00 w kościele. Zapisy w zakrystii, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

 

  1. Msza św. w intencji uczestników turnusu do Wągrowca w przyszłą niedzielę o godz. 11:30, a spotkanie w salce nad garażami o godz. 15:30.

 

  1. Nasza świetlica poszerza zakres swojej działalności dla dzieci o :

          –       trening sprawności ogólnej

          –       korekcja wady postawy

          –       z komputerem na „TY”

          –       zajęcia w stadninie koni: to odpłatne

          –       spotkania z ciekawymi ludźmi – zajęcia

          –       różnego rodzaju wyjazdy, itp.

 

  1. Nowa książka z intencjami na rok 2019 jest już w zakrystii.

 

  1. W piątek pożegnaliśmy Ks. Krzysztofa, a dzisiaj witamy jego następcę Bartosza Orlickiego, którego Ks. Biskup mianował wikariuszem w naszej parafii. Witamy go bardzo serdecznie w naszej wspólnocie  i życzymy wielu łask oraz błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej. Polecamy jego waszym modlitwom, jak również pozostałych kapłanów pracujących w naszej parafii.