DZIĘKUJEMY KS. KRZYSZTOFOWI ZA ROK POSŁUGI W NASZEJ PARAFII

28 września     2017 roku na Mszy Św. o godzinie 9:00 odbyło się pożegnanie ks. Krzysztofa, który dekretem ks. Biskupa został mianowany  Administratorem  parafii w Wiechlicach.

Eucharystię celebrował ks. Krzysztof. W homilii usłyszeliśmy między innymi: „Powinniśmy zadawać sobie pytanie każdego dnia: Za kogo uważamy Pana Jezusa? I co miało na to wpływ? Słuchaliśmy tłumów  czy słuchaliśmy głosu Boga w naszym sercu?  Czy kierowaliśmy się opinią innych,  czy tym co znajdujemy w sakramentach świętych w Eucharystii i Komunii św., czy tez w Piśmie św. ?”

  Po zakończeniu  Mszy Św.  słowa podziękowania złożyli w imieniu parafian przedstawiciele grup parafialnych  życząc Błogosławieństwa Bożego w pracy   duszpasterskiej  w nowej  parafii. Usłyszeliśmy:” Przewielebny ks. Krzysztofie ten czas kiedy byłeś z nami w Szprotawie: celebrowałeś Eucharystię, modliłeś się z nami, szafowałeś Sakramentami św. dałeś się poznać jako dobry opiekun: Koła Przyjaciół Radia Maryja, Adopcji Dziecka Poczętego,  Wspólnoty Krwi Chrystusa, Apostolatu Zbawczego Cierpienia, jako  przewodniczący kapłan wspólnoty parafii w Śliwniku. Dziś przyszedł czas pożegnania idziesz na nową parafię  jako proboszcz, by tam realizować swoją posługę kapłańską. Życzymy Tobie drogi księże Krzysztofie  zdrowia, radości i pokoju. Niech dobry Bóg błogosławi Tobie w życiu i w pracy kapłańskiej, a Matka Boża Wniebowzięta niech otacza Cię płaszczem swej opieki . Szczęść Boże na nowej parafii w Wiechlicach. Tego życzą parafianie.”

 Ks. Krzysztof  wypowiedział następujące słowa podziękowania:   „Bardzo dziękuję za pobyt, myślałem, że będzie dłużej ale rok czasu w Szprotawie mnie wiele nauczył. Dziękuję za tą życzliwość z waszej strony. Że zawsze kiedy spotykałem  was w mieście, w sklepie to zawsze odzwajemnialiście to nasze spotkanie chociażby  uśmiechem. Dziękuję za życzliwość, za bycie, za wspólne pielgrzymowanie. Proszę was o modlitwę abym nie został tam sam. Niech ta wasza  modlitwa mnie wspiera i wierzę, że będziecie pamiętać o mnie w modlitwie.  Dziękuję moim współpracownikom: ks. Proboszczowi, ks. Tomaszowi i ks. Łukaszowi za to, że mnie wspierali abym mógł się czuć jak w domu;  służbie liturgicznej, panu organiście,  panu kościelnemu, pani gospodyni, panu Edwardowi. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękuję, a jeżeli coś było złe z mojej strony to bardzo przepraszam , bo to było nieświadome i niezamierzone.  Wspierajcie mnie modlitwami, myślę że dzisiejsza Liturgia Słowa  wspaniale wplata się w dzisiejsze wydarzenie:  że  przychodzi czas powitania i czas pożegnania. Wszyscy mamy jakiś czas zapisany u Pana Boga i go realizujemy. W modlitwach proście przede wszystkim Pana Boga to o co prosił św. Wacław patron dnia dzisiejszego: najpierw o pobożność,  a później o pracowitość dla mnie.”