XXV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

 

 1. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość,  i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam także :

        –   w czwartek – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel        Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Szarytek;

        –   w piątek – święty Wacław, patrona Czech, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina;

        –   w przyszłą niedzielę – św. Hieronim, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma św.

 

 1. Spotkanie dla dorosłych pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

 1. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.

 

 1. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klasy VII odbywać się będą od 16:00  według następującego planu:

          –         poniedziałek:      klasa VII a          ze szkoły nr 1

          –         czwartek:            klasa VII b i c    ze szkoły nr 1

          –         piątek:                 klasa VII             ze szkoły społecznej i pozostali.

 

 1. Jak co roku na przełomie września i października składamy ofiary na nasze Seminarium Duchowne, które jak wiemy utrzymuje się przede wszystkim z ofiar składanych przez wiernych, szczególnie, że mamy na V roku kleryka Łukasza, który w tym roku powinien przyjąć święcenia diakonatu – dlatego przy wyjściu z kościoła będą rozdawane koperty, które wraz z ofiarami na ten cel składamy na tacę lub do skarbony przy wejściu do kościoła.

 

 1. Diecezjalne Studium Organistowskie wkrótce rozpocznie kolejny rok nauczania. Wstępne przesłuchania odbędą się dnia 29 września 2018 roku o godz. 10:00 w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein. Wszelkie informacje można otrzymać pod numerem telefonu: 720 36 8455.

 

 1. Parafia Greckokatolicka zaprasza na Koncert Kwartetu Wokalnego Accord z Tarnopola w czwartek o godz. 18:30 w Cerkwi przy ulicy Koszarowej. W programie: pieśni ludowe, kościelne i utwory klasyczne.

 

 1. Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna w pierwszą sobotę października. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzielę włącznie. Wyjazd z parkingu koło plebani o godz. 7:30 –  koszt wynosi 30 zł.

 

 1. Ks. Krzysztof w piątek odprawi Mszę św. o godz. 900 w naszym kościele po raz ostatni jako nasz wikariusz. Dziękujemy Ks. Krzysztofowi za jego posługę duszpasterską, którą realizował z dużym zaangażowaniem oraz życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa i owocnej posługi już na swojej własnej parafii po sąsiedzku w Wiechlicach.