ODPUST W KOŚCIELE P.W. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ŚLIWNIKU

 W sobotę  15 września 2018 roku o godz. 15:00 odbyła się uroczysta Msza św. z okazji odpustu w kościele filialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Śliwniku, było to jednocześnie podziękowanie za plony czyli dożynki. Celebransem Eucharystii był ks. Tomasz. Okolicznościowe kazanie wygłosił celebrans Eucharystii.  Przybliżył wiernym sylwetkę św. Heleny, która odnalazła relikwie Krzyża Św.   Wezwał wiernych by stawali się znakami  i świadkami , którzy wskazują na Krzyż jako znak zbawienia.   Aby uświetnić uroczystość odpustową wzbogacona została służba ołtarza o ministrantów z kościoła parafialnego.  Czytania mszalne zostały odczytane przez  parafian. Na zakończenie Eucharystii odbyła się procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Został także poświęcony wieniec dożynkowy i dary złożone na ołtarzu.

 Na  uroczystość przybyli włodarze miejsca: burmistrz  Małomic Małgorzata Sendecka, Przewodniczący  Rady  Miejskiej Małomic, sołtys Śliwnika, a także parafianie z kościoła farnego.  Parafianie, aby uczcić  święto swojej świątyni  przygotowali słodki poczęstunek z kawą i herbatą dla wszystkich wiernych w sali wiejskiej.   Podczas uroczystości czuło się wspaniałą świąteczną atmosferę. Ponadto widać, że parafianie wspaniale dbają o swój  kościół zostały pomalowane ławki i została założona krata w głównym wejściu, aby kościół mógł być otwarty nie tylko podczas nabożeństw.