XXIV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 

 1. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

 

 1. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy św. o godz. 18:00.

 

 1. W piątek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – świadka Chrystusa w Etiopii.

 

 1. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

 

 1. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

 1. W Rokitnie od 12 do 14 października br. odbędą się rekolekcje dla małżeństw, tzw.: DIALOG WE DWOJE. Jest to cykl spotkań konferencyjno-warsztatowych prowadzonych przez pary małżeńskie i kapłana na temat dobrej komunikacji. Jest to nieoceniona pomoc dla pragnących wzmocnić więzi małżeńskie. Informacja i zgłoszenia pod nr tel. 505 148 541.  

 

 1. Zapraszamy do udziału w I Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce Pokutnej do Górzycy. Pielgrzymka wyruszy z Ośna Lubuskiego w sobotę 29 września Pielgrzymi będą mieli do przejścia trasę ok. 25 km drogami asfaltowymi i leśnymi. Początek o godz. 9:00 w kościele w Ośnie, a zakończenie około godz. 17:00 Mszą s. w Górzycy.       ZGŁOSZENIA  – na adres e-mailowy parafii: parafia@swjakubapostol.pl lub przez formularz na stronie http://swjakubapostol.pl/

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczna w Zielonej Górze.