XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. W piątek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.  

           

 1. Msza św. odpustowa w  Śliwniku  w  sobotę  o    15:00 –  zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy,  ale także na poczęstunek.

 

 1. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę umieszczono wspomnienie MB Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która –   jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, także w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W najbliższą sobotę, 15 września, odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.  Wyjazd w sobotę o godz. 7:00 rano – zapisy w zakrystii, a koszt wynosi 20 zł.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. W pierwszą sobotę października jest organizowana Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna –   wyjazd o godz. 7:30 rano, a koszt wynosi 30 zł.   Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski  i   Fakultet  w Zielonej Górze.

 

 1. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 23 września po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami

 

 1. Przypominamy, że Świetlica Wsparcia Dziennego zaprasza dzieci do wspólnego odrabiania lekcji, dodatkowych zajęć i miłego spędzania czasu popołudniowego w naszej świetlicy. Zapewniamy fachową opiekę pedagogiczną, pomoc przy odrabianiu lekcji, wspólną zabawę, a przede wszystkim bezpieczną opiekę. Zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na świetlicę od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 17:00.  Zapraszamy dorosłych jako wolontariuszy do pomocy przy pracy z dziećmi  na świetlicy.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację obrazów i ornamentów z ołtarza głównego.

 

 1. W tym tygodniu wyjątkowo biuro parafialne czynne będzie tylko we wtorek w godzinach 16:00 –  17:00.