MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

3 września  rozpoczął się nowy rok szkolny Mszą św. o godz. 9:00, na którą zaproszone były wszystkie dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice. Celebransem Eucharystii był ks. Łukasz, który też wygłosił okolicznościowe słowo. Kazanie opierało się na dialogu z dziećmi. Pierwsze pytanie dotyczyło mądrości, a następne postaci króla z Pisma Św., który znany był z mądrości. Przytoczył też prośbę Króla Salomona, który pragnął, aby Bóg dał mu serce słuchające. I dzięki temu był królem znanym z mądrości, bogactwa, potęgi. Tak też my ucząc się, musimy mieć serca słuchające Boga, a dane nam będzie to wszystko co królowi Salomonowi. A gdzie słucha się Boga? – na modlitwie, na Mszy Św., w sakramencie pokuty i pojednania, kiedy czytamy Pismo Św. Rozwijajmy umysł ale i serce. Nowy rok szkolny jest nie tylko zaproszeniem do wytężonej pracy w szkole ale i do  rozwijania serca. I tego wam życzę, żebyście mieli serce słuchające. Jest jeszcze jedna osoba na świecie, która ma serce słuchające, nazywamy ją „Stolicą Mądrości” jest to Maryja. Miejcie serce słuchające na wzór Maryi. 

Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski, a śpiew prowadził katecheta Piotr Siuda.

 

Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań. 

Natomiast błogosławieństwo przyborów szkolnych odbyło się  w czasie Mszy św. 2 września o godz. 13:00.