XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. W sobotę celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 1. Natomiast w przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp. – pamiętajmy o pożarze wieży katedralnej i wspierajmy jej odbudowę przez zakup cegiełek, które są do nabycia w zakrystii.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

a/   w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za   Wspólnotę Krwi Chrystusa oraz spotkanie przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św.

         b/  w piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w godzinach 6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30 oraz adoracja Najśw. Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy św.; okazja do spowiedzi będzie jeszcze przez pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci  i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego i praktykowania I piątków miesiąca.

 

 1. Przypominamy, że wakacje dobiegły końca i dlatego już od dzisiaj Msze św. w niedziele są odprawiane według stałego porządku.

 

 1. Msza św. w Śliwniku będzie odprawiana w piątki o godz. 17:00.
 1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny Mszą św. o godz. 9:00, na którą zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań Natomiast błogosławieństwo przyborów szkolnych dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 13:00.
 1. Przypominamy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, że Msza św. w niedziele dla dzieci w naszym kościele jest o godz. 13:00, natomiast dla młodzieży a szczególnie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 18:00.
 1. Świetlica Wsparcia Dziennego zaprasza dzieci do wspólnego odrabiania lekcji, dodatkowych zajęć i miłego spędzania czasu popołudniowego w naszej świetlicy. Zapewniamy fachową opiekę pedagogiczną, pomoc przy odrabianiu lekcji, wspólną zabawę, a przede wszystkim bezpieczną opiekę. Zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na świetlicę od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 17:00. Zapraszamy dorosłych jako wolontariuszy do pomocy przy pracy z dziećmi na świetlicy.
 1. Jest organizowana z naszej parafii pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza w sobotę 15 września – zapisy w zakrystii, a koszt wynosi 20 zł.
 1. W przyszłą niedzielę „cicha” taca przeznaczona jest na renowację obrazów z ołtarza głównego.
 1. Przypominamy, że dzisiaj nauki przed chrztem rozpoczną się o godz. 17:00 w salce nad garażami.
 1. Natomiast koncert uwielbienia w wykonaniu zespołu VOX CORDIS  o godz. 16:00 na placu przed ratuszem.   Zachęcamy bardzo, aby w tę ostatnią niedzielę wakacji podziękować Bogu za ten czas wspólnym śpiewem.