MSZA ŚW. DOŻYNKOWA 26.08.2018

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″]
[et_pb_text admin_label=”Text”]

W ramach GMINNYCH DOŻYNEK  obchodzonych w Szprotawie odbyła się o godz. 13:00  w naszym  parafialnym kościele uroczysta Msza Św., która rozpoczynała dziękczynienie za tegoroczne plony i trud rolników. Eucharystia była celebrowana przez   ks. Tomasza.  W  homilii usłyszeliśmy wielokrotnie nawiązanie do  patronki dnia,  Matki Bożej Częstochowskiej.  „Dzisiaj Matka Boża zachęca nas, abyśmy byli tutaj gdzie nas Pan Bóg postawił i poświęcali czas i życie i siebie po to żeby inni mogli żyć. Bądźmy zatroskani o innych  tak jak Maryja była zatroskana. Tak jak rolnicy, od których my się możemy uczyć  miłości do ziemi, miłości do człowieka. Dlatego dziękujemy dzisiaj za plony Panu Bogu ale również rolnikom za zaangażowanie i ryzyko, które podejmują. Dzisiejsze dziękczynienie  niech będzie dobrym spojrzeniem na przyszłość, abyśmy potrafili budować jedność, abyśmy potrafili uczyć się od Maryi bycia i abyśmy potrafili uczyć  się od Jezusa Chrystusa co to znaczy kochać, co to znaczy ryzykować z miłości i być dobrym człowiekiem.”   

  Kościół został wypełniony wiernymi i gośćmi (także z Niemiec) był także  gospodarz Szprotawy burmistrz Józef Rubacha z małżonką.  Eucharystię uświetniły delegacje pocztów sztandarowych szkół,  instytucji i organizacji. Oprawę muzyczną zapewnił nam organista Mieczysław Ganowski  oraz Szprotawska Orkiestra Dęta pod dyrekcją kapelmistrza Zdzisława Głowackiego.  W uroczystej procesji  zostały przyniesione dary ołtarza: komunikanty, ampułki z winem i wodą oraz  chleb, wino, owoce, miód i kwiaty.


[/et_pb_text]
[/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]