Uroczystość NMP Częstochowskiej – ogłoszenia

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Polecajmy Jej wszystkie nasze sprawy. Po „Sumie” śpiewana będzie Litania przy Kaplicy MB Częstochowskiej w intencji naszej Ojczyzny, aby w niej panowała miłość, sprawiedliwość i pokój.
 1. W sobotę przypada kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz.  8:00  oraz odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.     
 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
 1. W związku z tym, że wakacje dobiegają końca od przyszłej niedzieli wracamy do stałego porządku Mszy św. w niedziele.  Również Nadzwyczajni Szafarze od przyszłej niedzieli będą odwiedzać chorych w domach z Komunią św.
 1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie 3 września o godz. 9:00, natomiast błogosławieństwo przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 13:00.
 1. W przyszłą niedzielę odpust Matki Bożej Siewnej w Rokitnie oraz Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu „Światło-Życie”, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza do Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
 1. Spotkanie katechetów w piątek po Mszy św. wieczornej w salce.
 1. Nauki przed chrztem rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – święta Monika, matka świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe;
 • we wtorek – święty Augustyn, doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;
 • w środę – św. Jan Chrzciciel. Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela jest jego drugim wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach i w naszym całym narodzie;
 • w sobotę bł. Bronisława, dziewica.

 

 1. Przed nami ostatni tydzień letniego wypoczynku i dlatego zapraszamy na koncert uwielbienia w wykonaniu zespołu VOX CORDIS, pt.:  „…NIE BOJĘ SIĘ, ŻE MIŁOŚĆ TWA PRZEMINIE”, który odbędzie się  2 września o godz. 16:00 na placu przed ratuszem.   Zachęcamy bardzo, aby w tę ostatnią niedzielę wakacji podziękować Bogu za ten czas wspólną radością i śpiewem.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

             †        Józef Pasicki

             †        Michalina Podhajna

             †        Józef Sawicki

             †        Marian Kaniowski

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo