XX Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

1. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek – św. Bernard, opat Cystersów
  • we wtorek – św. Pius X, papież
  • w środę – NMP Królowa nieba i ziemi
  • w piątek – św. Bartłomiej, Apostoł.

1. W przyszła niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – po „Sumie” śpiewana będzie Litania przy Kaplicy MB Częstochowskiej w intencji naszej Ojczyzny, aby w niej panowała miłość, sprawiedliwość i pokój.

1. Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna w przyszłą niedzielę.

1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjno-rekolekcyjny do Wągrowca  w poniedziałek o godz. 16:30  w salce nad garażami.

1. Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zaprasza serdecznie na Święto Gminy, które obchodzić będziemy 25 i 26 sierpnia, na Błoniach Szprotawskich. Natomiast w ramach tego święta w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich na Dożynki Gminne 2018, które rozpoczną się Mszą św. o godz. 13:00 w naszym kościele w intencji dziękczynnej za zebrane tegoroczne plony oraz rolników. Bliższe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†        Janina Radwańska

†        Sylwester Asman