KONCERT SZPROTAWSKICH DIVERTIMENTI „PIEŚNI NASZEJ OJCZYZNY W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

15 sierpnia we wtorek  o  godz.  1730 odbył się  w naszej świątyni niezwykły i niepowtarzalny koncert „PIEŚNI NASZEJ OJCZYZNY W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”. Był to pierwszy koncert   Szprotawskich  Divertimenti, które organizowane są już po raz  szósty przez Szprotawski Dom Kultury.

Wystąpili: Krzysztof Marciniak – tenor; Agnieszka Makówka – mezzosopran; Ida Tamara Zagórska – sopran; Wiktor Szymajda – fortepian; chór Soli Deo. Wykonawców i słuchaczy powitał  imieniu ks. Proboszcza ks. Krzysztof. Koncert prowadziła dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Teresa Zima.

Usłyszeliśmy następujące utwory:

„Gaude Mater Polonia” (polski hymn średniowieczny; autor – Wincenty z Kielczy); „Modlitwa o pokój” (muzyka i opracowanie Norbert Blacha); „Znasz li ten kraj” (muzyka – Stanisław Moniuszko, tekst – Adam Mickiewicz); „Pieśń wieczorna” (muzyka – Stanisław Moniuszko, tekst – Władysław Syrokomla); „Złota rybka” (muzyka – Stanisław Moniuszko, tekst – Jan Zachariasiewicz); „Maki” (muzyka – Stanisław` Niewiadomski, tekst –   Kornel Makuszyński); „Mów do mnie” (muzyka – Mieczysław Karłowicz); „Śliczny chłopiec” (muzyka – Fryderyk Chopin, słowa – Bohdan Zaleski);  „Pamiętam ciche, jasne, złote dnie” (muzyka – Mieczysław Karłowicz, tekst – Kazimierz Przerwa-Tetmajer); „Pod jaworem” (muzyka – Mieczysław Karłowicz, tekst ludowy); „O zmroku” (muzyka – Jan Gall, tekst – Teodor Mianowski); „Wesół i szczęśliwy”  (muzyka – Stanisław Moniuszko, tekst – Edmund Wasilewski); „Kukułeczka” (muzyka – Zygmunt Noskowski, tekst – Maria Konopnicka); „Rota” (muzyka – Stanisław Nowowiejski, tekst – Maria Konopnicka).