XIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w dopiero 1950 roku. Ale już w V wieku obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.

 

 1. Środowa uroczystość Wniebowzięcia NMP, to dzień naszej Patronki –  święto całej naszej parafii. I jest to święto nakazane. Dlatego  Msze św. będą odprawiane przed  południem   o godz.  7:00,     8:30    i    10:00. 

Natomiast Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 12:00  do udziału, w której wszystkich      parafian oraz gości serdecznie zapraszamy. A wieczorna Msza św. będzie odprawiona o godz. 19:30.

Poświęcenie ziół będzie w czasie każdej Mszy św., a taca przeznaczona jest na wsparcie potrzebujących parafii z terenów wiejskich diecezji.

Prosimy o przygotowanie do procesji chorągwi, feretronów, figurę Matki Bożej Fatimskiej.

Msza św. w szpitalu o godz.  7:30,   a w Śliwniku o godz. 9:30.

 

 1. Natomiast dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące do uroczystości odpustowej, które prowadzi Ojciec Joachim Oblat z Poznania – starajmy się znaleźć czas, aby w poniedziałek uczestniczyć we Mszy św. o    700,    900   albo  o godz. 1800   oraz wysłuchać nauki.

          Skorzystajmy również ze spowiedzi we wtorek rano od godz.  6:30 – 10:00 i  wieczorem od godz. 17:00.

 1. W ramach VI Szprotawskich Divertimenti zapraszamy wszystkich na niezwykły i niepowtarzalny koncert: PIEŚNI NASZEJ OJCZYZNY W SETNĄ ROCZICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI dla uczczenia naszej Patronki, który odbędzie się w kościele  15 sierpnia,   w środę  o  godz.  17:30 .           W programie, m.in.: „Gaude Mater Polonia”, „Maki”, „Pod jaworem”, „Kukułeczka”  i „Rota” w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego w Łodzi oraz znakomitych śpiewaków i uczestników warsztatów.

 

 1. Będą jeszcze dwa koncerty:
 • Plenerowy w Pałacu Wiechlice – 17 sierpnia o godz. 17:30
 • Koncert Finałowy na Szprotawskim Rynku w niedzielę o godz. 20:15.

 

 1. W środę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Rokitnie – Diecezjalne Dożynki.

 

 1. W czwartek 16 sierpnia dzień imienin Biskupa Seniora Stefana Regmunta – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. Nasz parafianin 9-letni Wojtek Gałka mieszkający wraz z rodzicami oraz rodzeństwem w Śliwniku jest chory na ostrą białaczkę limfoblastyczną i potrzebuje pomocy. Dlatego jest organizowany Charytatywny Piknik Rodzinny dla Wojtusia w Szprotawie w najbliższą sobotę, tj. 18 sierpnia od godz. 9:00 na Basenie Miejskim. W pomoc dla Wojtka można się włączyć też przez upieczenie i przyniesienie ciasta na piknik. Program oraz bliższe informacje znajdują się na plakacie przy wyjściu głównym z kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i  na Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 17:00 na cmentarzu. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych bliskich zmarłych.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                   Paweł Hornicki

                   Janusz Krępa

          †        Jan Giedrys

         †        Mirosław Madej

         †        Jadwiga Sońta

          †        Piotr Karwowski

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…