REKOLEKCJE PRZED ODPUSTEM PARAFIALNYM

W dniach 12-14 sierpnia 2018 roku odbywają się rekolekcje przygotowujące do duchowego przeżycia odpustu parafialnego. Nauki można  wysłuchać: w sobotę o godz. 18:00, w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. W każdym dniu kapłani czekali w konfesjonale, aby wierni mogli skorzystać z sakramentu pokuty.

Prowadzącym nauki jest O. Joachim Kusz Misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej z Poznania.

Na rozpoczęcie w  pierwszym dniu rekolekcji prosiliśmy pomocy Ducha Świętego o pomoc, o Jego światło, bo to od Niego zależy jak słuchamy i jak przyjmujemy Słowo Boże, które kształtuje naszą postawę chrześcijańską w naszym życiu. Usłyszeliśmy o posłuszeństwie Bogu. Każdy mógł zadać sobie pytanie: Czy pozwalamy Bogu przeprogramować się? Można było wesprzeć misje poprzez nabycie kalendarza misyjnego na 2019 rok. Według słów jednego z misjonarzy pracujących na misjach „Bądźmy miłosierni na tej niemiłosiernej ziemi.”  Po każdej Mszy Św. można było wziąć z koszyczka kartonik zawierający  cytat z Pisam Św.