XVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. W poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Przypominamy o zachęcie Episkopatu Polski – 100 dni bez alkoholu na stulecie Polski. Warto pamiętać o tym nie tylko w naszych modlitwach, ale dokonywać pewnych wyrzeczeń. Postawa abstynencji umożliwia budowanie przestrzeni, w której mogłyby odnaleźć się osoby pragnące zerwać z nałogiem bądź chcące skutecznego trwania w podjętych postanowieniach.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam :
 • w środę – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii przez głoszenie słowa i świadectwo życia;
 • w czwartek – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
 • w piątek – święty Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego.  Zginął śmiercią męczeńską;
 • w sobotę – święta Klara, duchowa siostra świętego Franciszka.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące do uroczystości odpustowej, które prowadzi Ojciec Oblat z Poznania – starajmy się znaleźć czas, aby w pełni uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych i skorzystać z sakramentu pojednania.

 

 1. Misjonarz też będzie po każdej Mszy św. rozprowadzał kalendarze misyjne na 2019r. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

 

 1. My pielgrzymujący jeszcze na ziemi możemy doświadczyć Bożego miłosierdzia w sakramencie pojednania, natomiast nasi bliscy, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca mogą liczyć tylko na nasze  wsparcie modlitewne. Dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w dniu rozpoczęcia rekolekcji w przyszłą niedzielę na cmentarzu o godz. 17:00, aby i nasi zmarli dzięki naszej modlitwie zostali zanurzeni w Bożym miłosierdziu.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na prace renowacyjne przy głównym ołtarzu w naszym kościele. Na obecny etap prac, który obejmuje konserwację i restaurację wszystkich elementów ruchomych – tj. obrazy w ramach, antepedium, kolumny, ornamenty i rzeźby – do końca listopada potrzebujemy 200 tysięcy złotych.  Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę składaną na ten cel.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

             †      Donata Kuliś

             †      Regina Mytych

        Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…