Szprotawska grupa wyruszyła na pielgrzymkę z Zielonej Góry na Jasną Górę.

W czwartek 2 sierpnia wyruszyła z Zielonej Góry  36 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy 12 sierpnia.  Pielgrzymka rozpoczęła się Eucharystią w konkatedrze pod wezwaniem świętej Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze o godz. 6:00. Głównym celebransem był ks. Biskup Tadeusz Lityński, który wygłosił do pielgrzymów uroczystą homilię. Usłyszeliśmy między innymi:

„Pielgrzymka to zmagania z wysiłkiem fizycznym, duchowym, z naszymi słabościami, z egoizmem, bo będzie trzeba dostrzec brata i siostrę,  będzie to także zmaganie się o apostolat dobra, życzliwości, uśmiechu. …. Ważne jest też codzienne uczestnictwo we Mszy św. w trakcie pielgrzymki. Każda Eucharystia  trzyma nas w pionie, w prawdzie przed Bogiem. … Na mocy powołania pielgrzymiego mamy okazywać miłosiernego i miłującego Chrystusa. Niech On nam towarzyszy i będzie dostrzegany przez tych kogo spotkamy na naszej drodze.”

 W koncelebrze uczestniczyli także nasi kapłani: ks. Proboszcz  Ryszard Grabarski i ks. Łukasz  Sławiński.

Ks. Łukasz jest opiekunem grupy „Czerwonej”, w której pielgrzymuje także nasza szprotawska grupa 20 młodych pątników. O godz. 7:30 nastąpiło oficjalne wyruszenie na szlak z błogosławieństwem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego.  Pierwszego dnia pielgrzymki na Jasną Górę  pątnicy dotrą m.in. do Otynia, Nowej Soli i Siedliska. Łącznie w pierwszym dniu mają do pokonania 37 kilometrów.  Uczestnicy przejdą przez Leśną Dolinę, Szlichtyngową, Górę Śląską, Rawicz, Milicz, Cieszyn, Międzybórz, Kurów, Wieluń i Kłobuck.  Pielgrzymka  zakończy się 12 sierpnia na Jasnej Górze. Każdego dnia uczestnicy pielgrzymki będą pokonywać kilkadziesiąt kilometrów, niezależnie od pogody i tak  jak stwierdził kierownik pielgrzymki ksiądz kanonik Krzysztof Kocz: będzie to pielgrzymka ekstremalna ze względu na upały.