XVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to !

 

  1. W poniedziałek obchodzimy święto św. Brygidy, patronki Europy. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka jest drogą szukania Boga, albo raczej drogą, na której On nas odnajduje. A we wtorek wspominamy św. Kingę.

 

  1. Natomiast w środę święto Jakuba Apostoła – jako pierwszy z grona Apostołów przelał krew za Chrystusa. Dni św. Jakuba Apostoła w sanktuarium w Jakubowie rozpoczną się w środę, a uroczysta „Suma odpustowa” w Jakubowie będzie odprawiona w sobotę o godz. 17:00.    

 

  1. Również w środę świętego Krzysztofa – patrona kierowców – w czasie      Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o bezpieczeństwo oraz roztropne wykorzystywanie pojazdów mechanicznych, a po jej zakończeniu błogosławieństwo samochodów – ze względu na prace remontowe przed kościół podjeżdżamy od strony  Ewangelickiego. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku.  Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg.  Taca zbierana w tym dniu jako akt wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże będzie przeznaczona na misyjne środki transportu.

 

  1. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie za naszych rodziców i dziadków.  

 

  1. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11:30 będzie odprawiona w intencji uczestników turnusu do Mrzeżyna, a o godz. 17:00 spotkanie w ogrodzie.

 

  1. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Z Zielonej Góry wyrusza 2 sierpnia Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, gdzie jedną z grup poprowadzi Ks. Łukasz – zainteresowanych udziałem w tej pielgrzymce prosimy o kontakt  z  Łukaszem.

 

  1. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjno-rekolekcyjny nad jezioro do Wągrowca w dniach 9 – 15 września. Odpłatność za turnus wynosi 1000 złotych. Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 400 zł w salce nad garażami w środy w    10:00   –   11:30.  

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

             †      Teresa Topor

             †      Helena Kruszewska

             †      Kazimiera Kaczyńska

      Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…