XV Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.

1. W poniedziałek obchodzimy liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel.

1. Przypominamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 na cmentarzu.

1. Jest organizowana pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. Wyjazd 29 lipca o godz. 9:30 z postoju TAXI, a opłata wynosi 30 złotych.  Zapisy w zakrystii.

1. Sołtys i Rada Sołecka ze Śliwnika zapraszają na „FESTYN RODZINNY  DLA WOJTKA” w Śliwniku na boisku od godz. 15:00, a programie:

–   dmuchańce oraz gry i zabawy dla dzieci

–   pokazy tresury psów

–   koncert akordeonisty

–   koncert „Eskadry Czarnej Dywizji” z Żagania

–   przysmaki kuchni wileńskiej.

1. Serdecznie witamy Ks. Dariusza – neoprezbitera, który będzie posługiwał w naszej parafii do 2 sierpnia – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

†      Zofia Żukow-Karczewska

Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…