PARAFIALNA GRUPA ROWEROWA

Pielgrzymowanie jako przejaw religijności znane było już w starożytności. Było i jest wszechobecne w wielu kulturach i religiach świata. Motywem tej religijnej podróży do miejsc świętych bywa chęć zadośćuczynienia, chęć wyrażenia swojej prośby, wdzięczności, chęć dziękczynienia. Wszystko to pątnicy niosą, by dotarłszy do celu złożyć u stóp Boga Ojca. Dla wielu pielgrzymka jest metaforą człowieczego losu, wszak każdy z nas przeżywając swoje życie jest w nieustannej drodze. I tak, jak na szlaku pielgrzymim, nie brakuje tam trudów i ciężkich chwil. Zawsze, jednak ten trud przeżywany w obecności Boga jest uzdrawiający i paradoksalnie wysiłek, który chwilowo osłabia nasze ciała, jest wlaniem entuzjazmu, radości i pokoju w serca, jest umocnieniem ducha.

Pielgrzymowanie na rowerach zainicjował  Ksiądz Proboszcz Ryszard Grabarski przy współudziale pana Andrzeja Najdka.

Pierwsze pielgrzymki były przygotowaniem do serca pielgrzymek czyli  na Jasną Górę do Czarnej Madonny – odbyła się ona w dniach 9-13 lipca 2015 roku i kontynuowana jest co rok.

Pierwsza pielgrzymka odbyła się dnia 26 września 2011  roku do Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu.