XIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa
 • w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godz. 6:30  –  12:00  oraz   15:00  do  Mszy św. wieczornej
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00, natomiast chorych odwiedzi tylko Ks. Tomasz o zwykłej porze.

 

 1. Również w tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie:
 • we wtorek św. Tomasz, Apostoła, który w Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach i tam  zginął.
 • w piątek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, zakonnicy.

 

 1. W związku z rokitniańskim Rokiem Jubileuszowym redakcja TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie realizować transmisje Mszy św.  z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w każdą pierwszą sobotę miesiąca poczynając od 7 lipca br.  aż do zakończenia Roku Jubileuszowego. Początek transmisji  o godz. 11:00.

         TVP3 Gorzów Wielkopolski można oglądać dzięki   Naziemnej Telewizji Cyfrowej oraz na stronie internetowej  gorzow.tvp.pl  i  w  aplikacji  TVP  Stream na urządzeniach mobilnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00 rano wyrusza z naszej parafii IV Rowerowa  Pielgrzymka  na  Jasną  Górę – prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów.               

 

 1. Wspólnota w Odnowy w Duchu Świętym posługuje w parafii tzw. „Modlitwą wstawienniczą”. Jest to indywidualna modlitwa nad osobą w rożnych intencjach – zdrowia, uzdrowienie ze zranień, przebaczenia krzywd. Jeżeli jakaś osoba potrzebuje takiej  modlitwy kościoła prosimy o kontakt z osobami, których numery są wywieszone w gablocie.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

           †      Marian Szklarski

           †      Jan Góral

    Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…