XII Niedziela zwykła – ogłoszenia

                                                                                                                                 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

 1. Kończy się powoli czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie  zniewagi i  nasze  braki   w  wierze,  nadziei  i  miłości.

         Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 1900,  a  w  dni powszednie o  godz.  1730.

 

 1. W piątek czcimy Apostołów Piotra i Pawła, dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół; św. Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz św. Paweł, który poniósł Ewangelię między pogan. Uroczystość ta jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców św. Piotra, zwłaszcza ostatnich papieży. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

 

 1. Zachęcamy do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę:
 • Z Otynia wyrusza 2 lipca Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników.
 • Z Zielonej Góry wyrusza 2 sierpnia Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, gdzie jedną z grup poprowadzi Ks. Łukasz – zainteresowanych udziałem w tej pielgrzymce prosimy o kontakt  z  Ks. Łukaszem.

 

 1. Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania niedzielnych  Mszy św.:
 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a  będzie  wieczorem  Msza św.   o    1930
 • w Śliwniku do końca wakacji w piątki nie będzie Mszy św.

 

 1. W związku wakacjami, my także pracujemy w mocno okrojonym składzie, dlatego zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. w dni powszednie przed każdą Mszą św.

 

 1. Szprotawski Dom Kultury w dniach 6 – 8 lipca, br. organizuje po raz XXIV Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”.     Natomiast w niedzielę 8 lipca uczestnicy festiwalu uświetnią swoim śpiewem udział we Mszy św. o godz. 1130.

 

 1. Przypominamy, że nasza świetlica przygotowała na wakacje kilka wyjazdów dla dzieci. Rodziców zainteresowanych uczestnictwem swoich dzieci w wyjazdach wakacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do Siostry Moniki na świetlicy z powodu opłat rezerwacyjnych. Plan wyjazdów jest wywieszony na drzwiach głównych kościoła.

 

 1. W piątek zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Przypominamy, że wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Obowiązują nas zatem także na urlopach niedzielne Msze św., osobista modlitwa, zachęcamy także do korzystania z sakramentu spowiedzi. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                  †      Jerzy Grabski                                  

       Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…